Jak płacić kartą kredytową przez Internet?

silver iMac near iPhone on brown wooden table

Z roku na rok Polacy coraz chętniej zaczynają robić zakupy online, natomiast ich nieodłączną częścią są płatności. Najcześciej dokonujemy ich przy pomocy karty i bez względu na to czy jest to karta kredytowa czy karta debetowa to sposób płatności wygląda tak samo.


Płatność kartą kredytową jest bardzo prosta i intuicyjna stąd też jest bardzo chętnie wybierana przez użytkowników. Bardzo wiele osób nadal myli karte kredytową z kartą debetową, jednak każda  z nich udostępnia dostęp do innych środków. Karta kredytowa oferuje jedynie dostęp do środków z tak zwanego limitu konta, natomiast karta debetowa to dostęp do naszych własnych środków zgromadzonych na koncie. Polacy coraz chętniej korzystają z możliwości założenia karty kredytowej. Jest to bardzo wygodna opcja w przypadku nagłego i niespodziewanego wydatku. Później całość zadłużenia można bardzo szybko spłacić.

Jak wygląda płatność kartą? Otóż po przejściu do płatności wybieramy opcję „płatność kartą”, a następnie wprowadzamy dane karty takie jak numer, imię i nazwisko posiadacza, datę ważności karty a także numer CVV/CVC, który znajduje się na jej odwrocie. Kolejno zatwierdzamy płatność i w zależności od własnych preferencji przechodzimy do potwierdzenia płatności za pomocą kodu 3D-Secure. Jest to najprostsza opcja, jednak warto również wspomnieć o możliwości płatności przy użyciu portfela elektronicznego. E-wallet jest miejscem gdzie możemy dodać dane  naszych kart bez konieczności noszenia ich przy sobie, czy też każdorazowego wpisywania wszystkich danych z karty. Aby skorzystać z portfela wirtualnego wystarczy zainstalować odpowiednią aplikację i są to między innymi Google Pay, Apple Pay, MasterPass, czy Visa Checkout.

Płatności przy użyciu karty są bardzo bezpieczne. Do ich potwierdzania możemy używać dwustopniowej weryfikacji, która odbywa się za pomocą SMS lub specjalnego kodu w formie PIN lub odcisku palca. Z reguły jednak bardzo rzadko bywa tak aby w przypadku płatności za pomocą karty zdarzały się jakiekolwiek wyłudzenia.

pawel.rebelak
Author: Waleriusz